Pokemon Go, czyli mobilna aplikacja, która w rekordowym tempie podbiła cały świat. Dwa dni wystarczyły, żeby akcje Nintendo poszybowały w górę o 10%, cztery na uzyskanie 24,5% wzrostu.

W Stanach Zjednoczonych wystarczy wyjść z domu, by zobaczyć fenomen Pokemon Go. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli pieczałowicie biegają po ulicach z telefonami w ręku szukając… no właśnie, Pokemonów! Jak to możliwe? Aplikacja korzysta z technologii nakładania wirtualnych elementów na obraz rzeczywisty przy wykorzystaniu kamery urządzenia oraz GPS.
Dzięki temu możesz spotkać sympatycznego stworka przed swoim osiedlowym sklepem spożywczym lub w innych “zwykłych” miejscach. Co ciekawe sama technologia nie jest nowością. Rozszerzoną rzeczywistość wykorzystywano już parę lat wcześniej przy innych produkcjach (Ingress). Jednak dopiero połączenie tej technologii ze słynną kreskówką z lat 90 oraz możliwością kolekcjonowania, ulepszania i zdobywania punktów uzyskało efekt boom.

Jak zainstalować Pokemon Go w Polsce

Pokemon Go dla Android

Na tę chwilę aplikacja dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych oraz Australii. Jednak wszystko można obejść ;) Pokemon Go na androida możesz pobrać klikając: TUTAJ

Po zakończeniu pobierania skopiuj plik na swój telefon. Zainstaluj, wcześniej zaznaczając opcję w ustawieniach Androida pozwalaj na instalację aplikacji z nieznanych źródeł.

UWAGA! Jeżeli ściągnąłeś aplikację z innego linku, upewnij się, że nie zawiera ona złośliwego kodu. Sprawdzić to możesz wchodząc w ustawienia/aplikacje/Pokemon Go/uprawnienia. Oryginalna aplikacja wymaga dostępu wyłącznie do GPS, kamery, kontaktów oraz pamięci. Złośliwe oprogramowanie wymusza na użytkowniku dostępu do większej ilości zasobów. Może ono wysyłać samoczynnie sms, wyzwalać połączenia telefoniczne, nagrywać dźwięk otoczenia.

Pokemon Go dla iOS

Chcąc zainstalować grę na urządzeniu marki Apple:

  1. Wyloguj się z konta Apple
  2. Przejdź do ustawień języka i regionu i zmień położenie na US lub Australię
  3. Otwórz App Store, wyszukaj i zainstaluj aplikację Pokemon Go
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *